اظهار تأسف استادان و پژوهشگران به لغو امتیاز علمی – پژوهشی آینۀ میراث

میراث مکتوب - در پی اعلام لغو امتیاز علمی – پژوهشی دوفصلنامۀ آینۀ میراث، برخی از استادان دانشگاه، پژوهشگران و علاقه مندان در پیام ها و تماس های مکرر با مرکز پژوهشی میراث مکتوب  ضمن اظهار تأسف از لغو امتیاز علمی این نشریه،  آمادگی خود را برای ارسال نامه ای به دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر اعتراض به رأی صادره ابراز داشتند.

در این نامه که قرار است به امضای اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه تهران، شهیدبهشتی، اصفهان، مشهد، گیلان، کرمانشاه، گلستان، تبریز، شهرکرد  و مراکز پژوهشی مانند فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی و دانشنامۀ جهان اسلام و ... برسد به اهمیت وجود تحقیقات در حوزۀ میراث مکتوب و مجلاتی مربوط به این حوزه تأکید خواهد شد.

لذا نویسندگانی که مقالات آن ها در نوبت انتشار در دوفصلنامۀ آینۀ میراث قرار دارد می توانند انصرافشان را از انتشار مقالۀ خود در این دوفصلنامه اعلام کنند و یا در صورت تمایل منتظر رأی نهایی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر عدم لغو امتیاز علمی - پژوهشی این دوفصلنامه بمانند.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

از چنین وزرارت علومی که جز سیاست بازی چیز دیگری نمیداند، انتظار دیگری نمیرود. رکود چمشگیر علمی کشور که به خصوص در در این اواخر دیده می شود و مورد اذعان بسیاری از فضلا و استادان دانشگاه های کشور است و برجستگی رفتارهای سیاسی در فضای دانشگاه ها بجای رویکردهای علمی، به خوبی مبین این مساله است. حال اگر مرکز پژوهشی میراث مکتوب و مجله وزین آینه میراث نیز قربانی نابخردی ها و سیاست زدگی های زعمای وزارت علوم شده که جز کار سیاسی و صنفی، هنر دیگری ندارد، تعجبی ندارد. از دید وزارت علوم یک مجله تنها زمانی خوب است که وابسته به یکی از مراکز یا دانشگاه های تحت پوشش آن وزارت خانه فخیمه باشد. خداوند همه ما را به راه راست و خردورزی هدایت کند.

جهت اطلاع از آخرین اخبار و مطالب ثبت‌نام نمائید