سیر و سلوک

میراث مکتوب - خواجه نصیرالدین طوسی (597 – 672 ق) یکی از بزرگترین دانشمندان جهان اسلام است که آثار و نگاشته های او در شکل گیری و تطور دانش و اندیشۀ اسلامی و به ویژه شیعی انکارناپذیر است.

یکی از آثار خواجه که در واقع زندگی نامۀ خودنوشت او به شمار می رود سیر و سلوک نام دارد. این اثر به دلیل آگاهیهای بی مانندی که دربارۀ زندگی، تحصیلات و تحولات فکری نگارنده ارائه می کند در میان مهم ترین آثار او جای دارد.

صراحت بیان، سلامت اندیشه، بررسی ظریف موضوع و سبک نگارش ، این اثر را در میان بهترین زندگی نامه های عقلانی در ادبیات اسلامی قرار داده است و افزون بر آن از نظر کلامی و فلسفی نیز بیانگر ابعاد روحانی، هستی شناسانه و نظام فکری منسجم و مدون طوسی است.

فهرست مطالب این کتاب به شرح زیر است:

یادداشت

پیش گفتار

مقدمه: نصیرالدین طوسی و اسماعیلیان

معتقد خواجه نصیرالدین طوسی رحمت الله علیه

اختلافات نسخ: علائم اختصاری

نمایه

کتابنامه

تصویر نسخۀ خطی

ترجمۀ انگلیسی

خواجه نصیرالدین طوسی، سیر و سلوک، تصحیح، ترجمه و شرح به انگلیسی: سید جلال حسینی بدخشانی، تهران، مرکز پژوهشی میراث مکتوب، مؤسسۀ مطالعات اسماعیلی، چهل و پنج، 80، 107 صفحه، قطع: وزیری، بها با جلد شومیز: 190000 ریال با جلد سخت: 290000 ریال، 1396.

علاقه مندان برای تهیۀ آثار ، منشورات و مجلات مرکز (آینه میراث، گزارش میراث و میراث علمی) می توانند با شمارۀ 66957889 و با دورنگار 66957889 واحد توزیع و فروش و یا با نشانی الکترونیکforooshemiras@gmail.com  یا order@mirasmaktoob.ir تماس بگیرند.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.